+420 773 604 443 otazky@milost-hradec.cz

Zázračné uzdravení po těžkém úrazu

Jmenuji se Jan Hodul a chtěl bych vydat svědectví, jak Bůh zasáhl do mého života. Na konci dubna 2018 jsem utrpěl nehodu na kole. Dodnes nevím, co se stalo, jestli mě srazilo auto, které ujelo, nebo jsem si pád zavinil sám. Tuto část si vůbec nepamatuji.

Má zranění byla tak vážná, že mi lékaři nedávali šanci na přežití. Měl jsem prasklou lebku s krvácením do mozku, zlomená žebra, propíchnuté plíce a prasklou pánev. Museli mě udržovat v umělém spánku. Měsíc a půl jsem strávil na jednotce intenzivní péče napojený na přístroje. Ke zraněním se přidal zápal plic. V mém věku (73 let) nevypadala situace nijak nadějně.

Mezi lidmi, kteří v této těžké době podporovali mou manželku, bylo i několik křesťanů, mimo jiné maminka naší snachy Zdena. Ta mé ženě nabídla, že se za mě bude modlit a požádá o modlitby i sbor Církve víry v Hradci Králové, kam pravidelně dochází. Moje žena souhlasila – kdo jiný by mohl udělat zázrak, když ne Bůh?

A zázrak se skutečně začal odehrávat. Bezprostřední ohrožení života pominulo a můj zdravotní stav se začal zlepšovat. Stále však jsem byl pouhý „ležák“ a nebylo vůbec jisté, jestli mi opět bude fungovat mozek a já se vrátím do běžného života. Tato nejistota panovala několik měsíců, přesto se lidé z církve vytrvale modlili za další pokroky.

Jakmile to můj stav dovolil, nastoupil jsem v srpnu 2018 do lázní v Luži, kde jsem se při rehabilitacích znovu učil chodit. Byl jsem pohublý, zesláblý a trápily mě silné bolesti. Stále také panovaly obavy o obnovou mozkové činnosti – jestli budu opět sám sebou, schopný uvažovat, komunikovat. Křesťané v mém okolí se tedy modlili zvlášť za tuto oblast.

Věřím, že Bůh tyto modlitby slyšel a odpověděl na ně. Vždyť – jakkoli to zní neuvěřitelně, po pouhém půl roce opět normálně funguji! Lékaři nemohou uvěřit, že jsem vůbec mohl přežít – a že jsem na tom dnes tak dobře. Já sám jsem ohromený tím, co Bůh dokáže učinit.